Нарада з актуальних питань проведення ЗНО (ДПА) з історії України в 2019 році

16 листопада 2018 року в коледжі економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету відбулася обласна нарада з актуальних питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання (державної підсумкової атестації) з історії України в 2019 році. Учасниками наради були працівники Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти та члени методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Тернопільської області.
З вітальним словом засідання відкрив перший проректор Тернопільського національного економічного університету, кандидат фізико-математичних наук, доцент Микола Іванович Шинкарик.
Заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Чеславович Шайнюк у своєму виступі наголосив на тому, що студенти (учні), які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, вперше матимуть можливість здавати 4 червня 2019 року державну підсумкову атестацію з історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Він детально ознайомив учасників обласної наради-семінару з новаціями ЗНО 2019 року та ключовими моментами підготовки студентів (учнів) до участі у ЗНО (ДПА).
Іван Ярославович Букавин, методист, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, розкрив основний зміст складових елементів програми ЗНО (ДПА) з історії України, розповів про особливості сертифікаційної роботи з історії, зокрема, детально охарактеризував критерії її оцінювання, а також надав практичні рекомендації щодо ефективної підготовки студентів (учнів) до ДПА (ЗНО).
Актуальні питання підготовки до ДПА (ЗНО) з історії України студентів (учнів), які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, висвітлила Любов Володимирівна Смерека, голова методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, заступник директора з навчальної роботи Зборівського коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
Учасники засідання обмінялися думками про шляхи підвищення ефективності підготовки студентів (учнів) закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації до державної  підсумкової атестації з історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання. За підсумками заходу вироблено відповідні рекомендації.

Підвів підсумки наради Юрій Чеславович Шайнюк. На завершення він побажав студентам (учням) успіхів у проходженні зовнішнього незалежного оцінювання. 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар